Naše koníky a ďalšie zvieratká


Niektorí ľudia hovoria, že najkrajší pohľad na svet je práve z konského chrbta. Kôň je výnimočné zviera, no málokto vie, že nebolo stvorené na to, aby sa na ňom jazdilo. V čom je teda také výnimočné? Napríklad aj v tom, že  človeku prepožičiava svoju silu, rýchlosť a eleganciu. Zároveň má aj schopnosť liečiť a tento druh terapie je odbornou terminológiou nazývaný ako Hipoterapia. Ale nielen preto sa naše koníky stali súčasťou našej rančerskej rodiny. Bez nich by sa náš Maľovaný ranč nikdy nestal rajom...

Dovoľte, aby sme vám ich predstavili...


Kiki

American Paint Horse Shiney Bueno Cherokee

(Narodená v Českej republike) 

Je veľmi milá a dobrá kobylka, ktorá má voči deťom veľmi  priateľský prístup. Kiki  dosiahla vynikajúce športové výsledky. 

2011 Bronze Europe champion Halter, MCR Kozlovice 2014: 1. miesto - Mistr Western Horsemanship Amater, 1.m Pleasure Amater, 2.m Vicemistr Showmanship at Halter, 4.m. Western Pleasure Open

Paint Show Čeladná 2014 GRAND CHAMPION, RESERVE CHAMPION - rozhodcovia  Charlene Carter z Tennesee a Johanna Vorraber z Rakúska:

1.m. Halter Amateur, 1. Halter Amateur, 2.m. Halter Open, 1.m.Showmanship at Halter, 1.m.Showmanship at Halter, 2.m.AMATEUR HUNT SEAT EQUITATION, 3.m.AMATEUR HUNNT SEAT EQITATION, 3.m. HUNTER UNDER SADDLE, 4.m. HUNTER UNDER SADDLE, 3.m. Horsemanship, 1.m. Collor Clase, 4x5.m.Pleasure Amater Open.

Crossík

American Paint Horse žrebec Gold River Blues Max

(Narodený v Českej republike)

Rezervovali sme si ho hneď v deň jeho narodenia, potom sa u nás pripravoval na Paint Show, v súťaži obstál s vynikajúcimi výsledkami.

26. septembra 2020 boli Crossíkove prvé preteky "Color celebration 2020 APH show".

26.9. 2020 Crossík absolvoval na Wanted Ranch v Dečíne svoje prvé preteky v disciplíne HALTER 2 x 2.miesto, IN HAND TRAIL 1. a 2. miesto

V roku 2022 bude pre vaše krásne kobylky AQH, APH a A1/1 náš Crossík k dispozícii na pripúšťanie. Crossík je sfarbením sorrel overo, má korektnú stavbu, vysoký cca 160 cm, je pokojný a ľahko ovládateľný, nekonfliktný, rýchlo sa učí, ochotný k práci, nádejný v športe, čomu zodpovedá aj výsledok z prvých pretekov, na ktorých (ešte ako ročný) zažiaril s umiestnením. 

Lady

American Paint Horse Neons Lady Star

(Narodená v Českej republike)

Domov sme si ju previezli ako 5 mesačnú. Lady má veľmi milú a doslova dobrú povahu. Vo veku 1 roka absolvovala Paint show ročných kobýl a dosiahla vynikajúce výsledky.

1. preteky - Paint Show Wanted Ranč Dečín 27.5. 2017 s dvomi americkými rozhodcami - Andrea Koehn (USA) a Cindy Girardier (USA):

1. m. Hand in Trail amater, 1. m Hand in Trail amater 1.m Hand in Trail open, 1.m Hand in Trail open 4.m Halter amater 1-2 roc. kobyl 4.m Halter open, 5.m Halter open 1-2 roč. kobýl.

Šikovná kobylka Lady už robí radosť novým majiteľom.

Murko, ktorý si na ranč často pozýva dámske návštevy  :)
Andulky Igor, Boris, Rišo a Nika - večne sa prekrikujúc o to, kto bude prvý pri miske s prosom :)
Kohút Amigo a jeho sprievod...
Ušatí zajkovia, ktorí sa vždy potešia šalátiku a mrkvovej vňati, ktorými ich kŕmia naši detskí návštevníci :)
Mama ježica s rodinkou. V čase suchého leta máme aj pre návštevníkov z lesa pripravený pitný režim. Rovnako ako pre 4 lastovičie páry, ktoré sa každú jar vracajú :)

"Kôň bez jazdca je stále koňom, ale jazdec bez koňa je len človekom."

Vytvorte si webové stránky zdarma!